Меню Закрити

Яку форму купелі вибрати? Особливості матеріалів для купелі

Виды купелей

Особливості матеріалів для купелі

В даний час лазні і сауни користуються великим попитом, а лазневі аксесуари вважаються символом приємного проведення часу.

Мабуть, з усього різноманіття водних процедур слід виділити бочку-купіль, яка дозволяє приймати контрастні води.

Ці диво-купелі виготовляють з широкого спектру матеріалів, які мають різні властивості. У хід йдуть: склопластик, пластик і дерево. Традиційна купіль є бочку з дерева таких порід: дуб, кедр, модрина. Також можна зустріти купіль з сосни, проте соснова деревина вимагає особливої ​​обробки. Іноді диво-бочку роблять з інших цінних порід, але перераховані вище варіанти найпоширеніші.

Найбільш практичним матеріалом для виготовлення дерев’яної купелі є модрина

По-перше, така деревина коштує значно дешевше дубової. По-друге, вона не піддається процесу гниття, тому її зносостійкість виділяється в кращу сторону. Також купіль з модрини не позбавлена ​​родзинки: деревина продукує і виділяє фітонциди, які знищують патогенну флору і дуже сприятливо впливають на організм людини.

Дубові купелі теж користуються успіхом у любителів контрастних процедур. Особливу повагу викликають кавказькі високогірні породи. Справа в тому, що така деревина також виділяє корисні речовини, які, потрапляючи в воду, благотворно впливають на купальника. Вода в дубовій бочці стає надзвичайно м’якою і приємною, а кришталева прозорість змінюється золотистим кольором.

Ні для кого не секрет, що дубова купіль має такі властивості:

  • екологічність
  • гіпоалергенність
  • цілющість

Також бочка дозволяє приймати оздоровчі процедури в самих різних варіаціях. Можна загартовуватися, паритися, розслаблятися, дезінфікувати тіло і так далі. Все залежить від уподобань купальника, адже можливості у купелі дійсно великі. Однак всі ці достоїнства не скасовують той факт, що купіль потребує грунтовного догляду. З плином часу, якщо не приділяти бочці достатньо уваги, вона може розсохтися. Також вона буде займати багато дорогоцінного простору, якщо не зуміти правильно її розмістити. Справа в тому, що кругла форма зобов’язує ретельно планувати організацію приміщення.

Поліпропіленова бочка (пластикова) має меншу вагу, тому її легше експлуатувати. Вона без праці переміщається, виноситься на вулицю при необхідності. На цей пункт слід звернути увагу, тому що на практиці часто з’ясовується необхідність в регулярному переміщенні купелі.

Пластикова купіль є найдовговічнішою. Подумати тільки, її експлуатаційний термін становить понад 50 років, що значно довше, ніж у бочки з дуба або модрини. Крім того, поліпропілен вирішує проблему організації простору: купіль з цього матеріалу можна вписати в кут, розробити унікальні дизайнерські рішення, поліпшити ергономіку. Бочка з пластика виглядає найбільш сучасно.

Також можна вибрати купіль зі склопластику. Вона буде коштувати дорожче, ніж пропіленова, тому що температурні перепади їй не страшні. Поверхня у стеклопластиковой бочки глянсова.

Яку форму купелі вибрати?

При виборі форми потрібно звернути увагу на два моменти: особисті переваги і особливості простору. Так, наприклад, кругла бочка буде віднімати занадто багато місця в маленькому приміщенні. Необхідно знати особливості всіх форм, щоб вибрати оптимальний варіант.

кругла купальня

плюси:

Виглядає красиво і традиційно
Зручно відпочивати компанією
мінуси:

Необхідність у великій площі
прямокутна купальня
плюси:

проста облицювання
хороша місткість
мінуси:

Велика витрата матеріалу на облицювання
Необхідність у великій площі
кутові
плюси:

Не потрібно багато місця
універсальність
мінуси:

Не підходить для відпочинку великою компанією
індивідуальна форма
плюси:

Виготовлення за унікальним проектом
мінуси:

Тривале виготовлення і розробка проекту

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *