Меню Закрити

Басейни для будинку: види, типи, розміри та переваги

типы бассейнов

Маючи власне приватне житло, власники намагаються зробити свій будинок і територію найбільш комфортною для проживання. Останнім часом дуже популярною стала установка басейнів – цей варіант вирішує кілька завдань: відпочинок після важкого робочого дня, купання всією сім’єю в спеку або навіть тренування різних стилів плавання.

Головним питанням є не те, чим Ви будете займатися в своєму штучному водоймищі, а які габарити максимально підійдуть для установки на ділянці, важливо знайти золоту середину – конструкція не повинна бути громіздкою і займати багато місця, а й зовсім маленькою її робити теж не варто – скрутність руху не буде приносити радість відпочинку. Головне, вирішити питання – які якості повинні бути у ідеального басейну для приватного будинку.

Важливо визначити мету

Для початку необхідно обміркувати основне призначення майбутнього резервуара – чи треба влаштовувати олімпійські запливи або буде достатньо простого плескання в воді в жаркий день.

Перший варіант передбачає наявність басейну, набагато масштабніше в порівнянні з другим. Тільки після чіткого розуміння – для чого він потрібен, вже можна думати про його розміри – яка буде довжина, глибина і ширина.

стандартні норми

3Д модель бассейна

Статистичні дані говорять про те, що мінімальні параметри плавальної чаші на одну дорослу людину відповідають таким значенням: глибина 1,5 м, довжина 5 м, ширина 2,5 м. Якщо конструкція кругла, то її діаметр мінімум повинен складати 4 метри.

Це стандарт для звичайного купівельної басейну. Якщо основними цілями буде навчання плаванню / відточування навичок, то слід збільшувати значення довжини / глибини, але якщо купатися планують маленькі діти, то початкова глибина повинна бути зменшена.

Отже, чим більше домочадців і гостей планують відвідувати басейн, тим більше повинні бути його параметри. Також слід враховувати, що при збільшенні розмірів витрати на утримання / обслуговування теж будуть зростати.

Маса пропозицій і варіантів не дозволяє в повній мірі точно прорахувати всі нюанси, тому слід орієнтуватися на власні побажання і відштовхуватися від цього.

басейн надувний

Це найекономічніший, швидкий і простий спосіб обзавестися власним місцем для купання. В основі конструкції посилена плівка ПВХ з окантовочним кільцем, яке заповнене повітрям і допомагає тримати форму басейну. Практично завжди в комплекті йде насос (ножний / електричний), який набагато полегшує збірку, в середньому монтаж займає близько години, але це без урахування часу заповнення водою. Термін служби такої моделі 5 років, в подальшому його краще замінити.

басейн каркасний

Каркасный-бассейн

Цей тип складається зі збірного каркаса, виконаного з металевих листів, які покриті гідрофобним матеріалом. Перед встановленням зверніть увагу наявність рівної площадки з піщаним підставою. Додатковий час (кілька годин) піде на збірку і заповнення водою. Але основною перевагою такого виду є його висока зносостійкість і довгий термін служби, але це обійдеться власнику чималими фінансовими витратами і великим періодом монтажних робіт.

басейн стаціонарний

Внутренний бетонный бассейн

Найпоширеніший вид басейнів, які зустрічаються практично в кожному готелі, готелі, санаторії. У цей сегмент входять і спортивні споруди для плавання. Конструкцію монтують тільки один раз (капітально), тому в подальшому її демонтаж і перенесення в інше місце неможливий.

Якщо є бажання, то стінки / дно обробляють плиткою / плівкою ПВХ – це послужить не тільки для поліпшення зовнішнього вигляду, але і дозволить збільшити терміни служби, запобігаючи потрапляння грунту в воду. Головною позитивною рисою стаціонарного штучного водоймища для плавання є можливість вибору його розмірів (вони не обмежені), це найбільш надійна конструкція, яка має досить великий період використання без ремонту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *