Меню Закрити

7 етапів будівництва басейну

проект строительства бассейнов

В даний час стало модним і актуальним, мати свій басейн. І якщо ви зважилися його побудувати на своїй ділянці, то перш за все треба визначитися, де він буде розташовуватися.

Найкраще його розташувати подалі від будинку, від інженерних комунікацій, а також так, щоб під час риття котловану не були пошкоджені коріння плодових дерев і це не привело до їх загибелі.

Для будівництва вам буде необхідна спец. техніка.

1 Риття котловану

Зазвичай для риття котловану викликають екскаватор, але бувають такі випадки, що з – за розташування ділянки або будівель на ньому, робота техніки неможлива і тоді грунт прибирають вручну. Його можна буде використовувати в ландшафтному дизайні або піддати утилізації.

Після закінчення виїмки землі, проводять вирівнювання та зміцнення (армування) підстави і стін геотекстилем.

Одночасно з цими роботами завозять будівельний матеріал.

2 Підготовка підстави

Після установки дренажу відсипав підставу щебенем. Для того, щоб він був насипаний рівно, роблять позначки. Наступним шаром, також по маяках, лягає гранітний відсів. Обов’язкова умова – утрамбовка. Тут можна використовувати трамбовочную машинку.

Тепер можна транспортувати чашу басейну. Її доставляють в причепі шириною не більше 3,6 метра, а для перенесення по ділянці і установки чаші в басейн, використовують автокран. Тепер правильно виставляємо чашу в котловані.

3 Підготовка фундаменту

Після того, як встановили чашу, проводимо нівелювання по її периметру. Встановлюється пристрій, який буде забирати воду з поверхні – скіммер. У нього входить корзина, яка буде збирати сміття і роз’єм для підключення донного пилососа.

Наступним етапом буде монтаж трубної обв’язки. Це магістраль для подачі води в басейн, а також магістралі для фільтрації води з дна. Для монтажу обв’язки використовують спеціальний клей.

Після закінчення всіх робіт, встановлюють опорні стовпи (вони будуть підтримувати виступаючі частини чаші).

Тепер приступають до Замивання дна. Під напором води пісок намивають під чашу басейну. Це робиться для того, щоб площа дотику дна чаші з дном котловану збільшилася. Одночасно заповнюємо басейн водою.

Обов’язковою умовою, для успішного виконання всіх робіт, є поетапність. Тому підстава для стрічкового фундаменту виконується при неповністю заповненому басейні. Опалубка зводиться вище підстави майбутньої тераси і для її виконання використовуємо щити з дерева.

4 Заливка бетонної сумішшю

Вставляють прути арматури і виробляють заливку стрічкового фундаменту за допомогою шланга від бетононасоса. Бетонна суміш розподіляється по всій площі опалубки.

5 Вирівнюємо чашу басейну

Прибираємо опалубку і заповнюємо отвори піском. Проливаємо його водою для трамбування. Потрібно буде ще долити в чашу басейну води і приступити до в’язки арматури під плиту перекриття тераси.

Заливку плити робимо вручну і не допускаємо попадання розчину в сам басейн. Суміш за відмітками вирівнюється за допомогою рівня, а край басейну закриваємо плівкою. Можете не переживати, що скіммер розчавити під бетонною сумішшю, він захищений опалубкою.

Тепер за допомогою бура зробимо отвори для комунікацій в підлозі.

6 Установка деталей обладнання

Встановлюємо гільзи і починаємо монтаж. При виконанні монтажу враховуються всі особливості приміщення і тому комплектація обладнання індивідуальна, все робиться за бажанням замовника.

Припустимо. ви не завершили будівельні роботи, то тоді обладнання монтується тимчасово на рівні бедующего статі.

Якщо ви хочете затерти шви або зайнятися оштукатурюванням, то це робиться, тільки при обробці мозаїкою.

7 Фінальні роботи

Тепер всі комунікації проводяться від басейну до станції водопідготовки. Всі її функції залежать тільки від вашого вибору. Вона може нагрівати і знезаражувати воду, а також в ній може бути додатковий фільтр для механічної фільтрації. У блоці управління налаштовуємо режим водопідготовки і запускаємо установку. Обов’язково після запуску налаштуйте систему фільтрації і напрямок потоку.

Використовуйте для комунікацій тільки комплектуючі від відомих виробників. Цим самим ви забезпечите собі їх довгу службу.

Ваш басейн готовий. Тепер ви можете приступити до дизайнерських робіт. Можете розбити над басейном намет або побудувати навіс, навколо посадити траву або розбити клумби. А можете просто відсипати територію різнобарвною крихтою або корою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *