Вода в басейні завжди повинна залишатися чистою, прозорою і приємною для плавання. Тому за нею необхідно доглядати, а саме застосовувати відповідні методи дезінфекції, які здатні ефективно вбити хвороботворні і шкідливі мікроорганізми. Важливим питанням є вибір системи для дезінфекції води. Тому пропонуємо ознайомитися з інформацією запропонованої далі.
Всі системи дезінфекції прийнято ділити на чотири основні типи, а саме:
- ультрафіолетову
- хімічну із застосуванням хлору
- системи іонізації або елекрофізіческая водопідготовка
- активного кисню.
Найбільш популярним є хімічний метод дезінфекції води в басейні, так як має доступну вартість, достатню ефективність і тривалий термін корисної дії. Цей спосіб також виступає найбільш примітивним, так як дуже простий в застосуванні, не вимагає постійної роботи.
Ультрафіолетова система очищення води, а також із залученням активного кисню є більш дорогими в обслуговуванні, вимагають постійної роботи. Але ці дві системи відрізняються від хімічної відсутністю запаху, повною безпекою для організму. При цьому найбільш досконалою системою для очищення води сьогодні вважається функціонуюча методом іонізації. Вартість якій набагато дорожче, ніж наприклад хімічної, але більш практична і ефективна. Відомо, що вода заряджена іонами срібла дуже корисна для здоров’я, чиста і безпечна.
Важливі моменти очищення способом іонізації
З води способом обробки іонами в повній мірі усуваються водорості і інші шкідливі організми, в тому числі ті, які викликають інфекційні захворювання. Працює дана система при мінімальному витраті електроенергії, не вимагаючи додатково придбання яких бо хімічних препаратів, наприклад дезінфектантів, рН-коректорів, альгіцідов.
Переваги застосування іонізації:
- вода настільки чиста, що в ній не тільки безпечно купатися, але її навіть можна пити.
- можливо додаткове застосування іншого електрофізичного способу для очищення води, наприклад ультрафіолету. Це доцільно в тому випадку, якщо у воді з-під крана або артезіанської свердловини присутній кишкова паличка в підвищеній кількості. Завдяки додатковому використанню методу ультрафіолету при обслуговуванні басейну можна не використовувати хлор.
- ефективність очищення не порушується в результаті змін показника кислотності, але може залежати від електропровідності і жорсткості.
- неможливо при використанні методу іонізації контролювати якість повітряних мас над водою басейну, як наприклад при озонування або хлорування.
Недоліки методів озонування, ультрафіолету, хлорування:
Якщо очищати воду із застосуванням ультрафіолету деякі мікроорганізми звикають і далі розмножуються у воді.
При озонуванні в воді підвищується рівень формальдегіду, так як він є продуктом трансформації структур органіки, що може бути причиною припинення роботи басейну.
Спосіб хлорування передбачає поступове накопичення речовин хлораминов, які є джерелом відповідного запаху. Ці компоненти хлору можуть сприяти виникненню багатьох хронічних захворювань, і привести до зупинки басейну. Також до хлору пристосовуються деякі водорості і шкідливі мікроорганізми.
Якщо використовувати для очищення не систему іонізацію, а якусь іншу, необхідно регулярно стежити за станом води. Також буде потрібно постійно контролювати рівень шкідливих речовин як в воді, так і в повітрі.
Звичайно при догляді за водою в басейні виникає дуже багато різних питань, на деякі з яких ми постараємося дати відповідь далі:
Коли необхідно чистити воду?
У тому випадку, коли після купання людина відчуває неприємні зміни, вода має митних або неприродний колір, не змінювалася довго і відсутня регулярна фільтрація необхідно задуматися про очищення води. Так як в іншому випадку може постраждати здоров’я людини.
Які показники підлягають перевірці?
Безпека води визначається виходячи з таких важливих показників її якості, як співвідношення щілинки і кислотності, наявність великої кількості нерозчинних частинок, кальцієва жорсткість, а також загальна лужність. Без будь-яких спеціальних аналізів можна визначити порушення в басейні даних показників, так як все це добре помітно візуально.
Наприклад на стінах конструкції збирається наліт, присутній бруд, яку важко вивести. При виникненні сильних відхилень в даних показниках можуть виникнути серйозні проблеми з обладнанням конструкції басейну. Щоб цього не допустити, рекомендується регулярно здійснювати забір води та здавати в лабораторію для проведення відповідних досліджень. Тоді можна запобігти виникненню негативних наслідків і бути впевненим в якості води та її безпеки для здоров’я. Часто в басейнах присутні механізми забору води для аналізу.
Дії при отриманні результатів?
Залежно від отриманих результатів ви виберете стратегію подальших дій.
Якщо, наприклад, у воді є багато нерозчинних частинок буде потрібно встановити додатково фільтри, відзначений низький показник ph потрібно додати у воду спеціальну таблетку підвищує цей показник. Також варто звернути увагу, що багато показників взаємопов’язані, рівень лужності не можна виміряти якщо в воді дуже багато нерозчинних частинок.
Чи потрібна очистка води при регулярному її оновленні?
Визначити це можна тільки за допомогою лабораторних ісследованій. Уже на етапі вступу вода може бути занадто жорсткою, з підвищеним рівнем кислотності або лугу. Також можуть бути неправильно підібрані або зношені фільтри.
Це не повний перелік питань, які виникають при установці басейну. Тому ми з радістю відповімо на будь-які з них при вашому зверненні.