Меню Закрити

Фільтри для басейнів

Як вибрати відповідний фільтр для басейну

Будь-який власник басейну знає, що водойма потрібно утримувати в чистоті. В іншому випадку в резервуарі почнуть скупчуватися бруд, сміття і пил, і в підсумку він стане просто небезпечним для купальщиків. Ефективно впорається з проблемою очищення допоможуть спеціальні фільтри для басейнів.

Різновиди

Більшість магазинів сьогодні пропонує 3 основних види очисних приладів для води. Серед них:

  • пісочний;
  • картриджів;
  • діатомові;

Кожен з типів має технічні особливості і підходить для використання в конкретних випадках.

пісочні фільтри

В якості наповнювача в таких приладах застосовується пісок фракції 0,4-0,8 мм. Зовні фільтр нагадує бочку, в яку заливається вода. Після очищення рідина вільно витікає назовні, а сміття залишається всередині бака. При цьому відсіяти можна частки бруду величиною до 20 мікрон.

За фільтром потрібно ретельно доглядати. Зворотній промивка виконується кожні 10 днів. Повну заміну піску слід виконувати не рідше 1 разу на рік для суспільних басейнів і 1 разу на 2-3 роки для приватних.

Такі очисні прилади поєднують високу ефективність з економічністю. Саме тому вони найбільш популярні серед користувачів.

картріджниє фільтри

Усередині цих пристроїв встановлена ​​спеціальна мембрана з поліпропілену, яка здатна утримати забруднювачі розміром до 10 мікрон. Оскільки сміття осідає безпосередньо на картриджі, останній потрібно періодично міняти. Якщо цього не зробити, ефективність очищення знизиться.

діатомові фільтри

Такий прилад комплектується відразу декількома картриджами, всередині яких знаходиться діатомітоваяземля. Це робить систему очищення практично досконалою і здатної вловлювати не тільки частинки бруду до 1 мкм, а й мікроби і бактерії, що знаходяться у воді. Така властивість дозволяє економити до 70% хімічних засобів для догляду за бассейном.Іспользовать зворотне промивання у випадку з діатомові фільтром безглуздо.

Щоб прилад залишався ефективним, слід просто міняти картриджі кілька разів на рік (конкретний показник залежить від числа щоденних відвідувачів водойми).

Як вибрати фільтр для басейну

Від покупки правильної очисної системи залежить, як довго прослужить басейн і яким буде якість води в ньому. Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно враховувати такі фактори:

  • обсяг водойми;
  • кількість відвідувачів;
  • пропускну здатність;
  • наявність поруч забруднювачів;
  • тип басейну (закритий чи відкритий).
Как выбрать фильтр для бассейна

Найбільш важливими технічними характеристиками фільтра є пропускна здатність і продуктивність. Вони обов’язково повинні відповідати обсягу басейну. Наприклад, якщо водойма вміщує 50000 літрів, то очисної системи для нього слід пропускати не менше 12 куб.м рідини в годину.

Велике значення має і виробник приладу. Традиційно, найбільш надійними торговельними марками вважаються EMAUX, Hayward, Fiberpool і Aquaviva.