Меню Закрити

Що краще вибрати: переливної або скіммерний басейн?

скиммер

Щоб зробити правильний вибір, побудувати зручний і комфортний басейн, необхідно принаймні в цілому мати уявлення щодо специфіки доступних видів штучних водойм. Даний матеріал присвячений аналізу двох найбільш популярних типів басейнів: переливні і скіммерній.

Особливості вибору способу проектування штучного водоймища

За останні роки споруда басейнів в школах, оздоровчих установах, спортивно-лікувальних центрах, в приватних будинках і в інших закладах ставати масовим явищем. У порівнянні з природними водоймами, штучні знаходяться неподалік від промислових об’єктів, великих міст, надають людям можливість спокійно відпочивати, плавати, без ризику зараження певними інфекціями або хворобами. Природно, це можливо в тому випадку, якщо процедура проектування басейнів реалізується, враховуючи їх кінцеві експлуатаційні умови і призначення. Щоб зробити єдино вірний вибір, необхідно як мінімум в основних рисах мати уявлення про параметри, особливості існуючих видів штучних водойм. Далі ми розберемо специфіку переливних і скіммерній водойм.

В основному, фірми, які пропонують будівництво басейнів під ключ, цілком відповідають за весь комплекс робіт – починаючи проектуванням і закінчуючи здачею об’єкта в експлуатацію. Все, що потрібно зробити замовнику – вирішити для себе, який конкретний тип басейну зводити, які параметри і характеристики він повинен мати. Власне, що ж краще?

Специфіка скіммерних басейнів

Штучні водойми скиммерного типу так називаються через механізм, який реалізує процес забору води з ємності для її прогонки за допомогою очисної, знезаражувальною системи. Знаходиться скіммер на відстані 15-ти сантиметрів від верхнього краєчка басейну, а тому рівень води буде знаходиться на такій самій позначці. Більш того, за таким параметром досить просто розрізнити басейн скиммерного зразка від переливного, в якому водне дзеркало розташовується на одному рівні з обхідними доріжками або краєчком чаші.

У малих штучних водоймах скиммерного виду забір води для очищення реалізується у напрямку зверху і знизу. Тоді як очищена вода подається за допомогою форсунки, що знаходяться навпроти водозабору. Отже, потік води в чаші – горизонтально спрямований. Загальна кількість скімерів встановлюється, спираючись на площу дзеркала. В цілому, єдиний механізм забору рідини припадає на 25 метрів квадратних поверхні водойми.

Що стосується більших басейнів, крім поверхневого забору також монтується донний водоприймач. При цьому можна досягти більш високого рівня водоочищення. Проектують систему так, щоб пропорція рідини, що прокачується за допомогою донного приймача, скімерів, налічувала 2: 3.

В цілому, скіммерние басейни допустимо порекомендувати для потреб замкнутого колективу або ж для персонального використання.

Специфіка переливних басейнів

Споруда басейнів переливного зразка, в порівнянні зі скіммерним, представляє з себе більш комплексну і складне завдання. У такому випадку вода, що витікає з чаші, не відразу може доходити до системи очистки. Спочатку вона перетікає в компенсаційний резервуар, вже після цього за допомогою насосів вилучається для фільтрації, проведення знезараження. Що стосується процесу подачі води в басейн, така процедура реалізується за допомогою донних форсунки, за допомогою чого потік водних мас здійснюється по вертикалі. Прийнято вважати, що в такому вигляді басейну можна досягти підвищеного рівня якості водоочищення. А тому, якщо реалізується проектування штучних водойм для масового користування, в основному, їх створюють переливними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *