Меню Закрити

Закладка надійного фундаменту для басейну

Внешний бетонный бассейн

Початковий питання по будівництву басейну полягає в підборі правильного фундаменту, його точної закладці і перевазі в матеріалах. Перед облаштуванням котловану для чаші спочатку проектують вид купелі, що в подальшому допоможе грамотно підібрати тип фундаменту, відповідні матеріали для створення основи та оздоблення чаші.

Ми, як фахівці цієї галузі, готові рекомендувати зведення бетонного резервуара, хоча на ринку представлена ​​маса варіантів готових пластикових і поліпропіленових конструкцій. Ми віддаємо перевагу бетону, оскільки це один із самих економічних і перевірених часом матеріалів.

Компанія «Акватехнік» близько 10 років проводить будівництво і обробку штучних водойм, тому готова якісно виконати роботи з облаштування басейну. Наші фахівці працюють відповідно до затверджених технічних норм, послідовно і чітко виконують усі етапи, тому клієнт отримує надійну конструкцію, яка може прослужити без капітального ремонту більше 75 років.

Як проводять фундаментні роботи

Для облаштування стаціонарного басейну рекомендують застосовувати фундамент палі (стовпчастий) або використовувати залізобетонну підготовку, яка підходить для бетонних резервуарів, витримує величезні навантаження, обійдеться замовнику дешевше і займе менший період часу. Але при наявності пухкого грунту, який володіє низькою несучою здатністю, при земляних роботах на котловані встановлюють стовпи, які будуть тримати подушку з армованого бетону. Далі розглянемо детально – що і як слід робити для отримання надійної конструкції і організації умов по відсутності течі в чаші.

Послідовність зведення фундаменту для басейну

  • земляні роботи – розміри повинні бути розраховані правильно – висота робиться на 30/40 см більше, а ширину збільшують на 55/65 см в порівнянні з затвердженими габаритами бетонного резервуара;
  • очищення дна – проводять вручну, прибираючи всі нерівності, кореневища, зайвий грунт;
  • трамбування – грунт утрамбовують спеціальним обладнанням;
  • укладання підстилаючого шару – в основі гравійно-піщана суміш товщиною не менше 10 см. Якщо Ви не в курсі, як це правильно робити, то краще скористатися нашою порадою і застеляти дану суміш шарами по 3 см, чергуючи пісок і гравій, обов’язково щільно утрамбовуючи кожен шар;
  • стяжка – використовують бетон марки М350 (М400), який заливають шаром не менше 12 см;
  • гідроізоляція – в процесі йде застосування поліетиленової плівки, пароізоляційних матеріалів і виробів класу Термостоп, завдяки чому басейн буде практично завжди зберігати тепло;
  • армування стяжки – правильна в’язка арматурної сітки забезпечить міцність всієї конструкції, а грамотна заливка бетонної поверхні зробить надійне рівне дно. При недотриманні технічних норм можливе руйнування поверхні і фундаменту.

Закладка фундаменту при організації штучного водоймища є найвідповідальнішим етапом всього процесу ,. При завершенні фундаментних робіт необхідно забезпечити зміцнення стінок, установку опалубки та інші нюанси будівництва. Басейн – це дуже складний гідротехнічний об’єкт, всі роботи на якому повинні вестися строго дотримуючись норм і дотримуючись правил, навіть одне невелике порушення може привести до проблем і зажадати ремонту. Компанія «Акватехнік» відповідає за якість проведених робіт та надає можливість замовити ремонт чаші з отриманням гарантії.

Тонкощі процесу зведення фундаменту штучних водойм

У кожній роботі є свої підводні камені. Наприклад, глинисті грунти зажадають посилення створюваної піщаної подушки – її товщина повинна бути не менше 15 см, саме такий розмір дозволить захистити і убезпечити фундамент від тиску. Особливо це важливо при будівництві водойми на вулиці. Також слід звертати увагу на перепади висот, тоді слід встановити фундамент тип фундаменту під бетонну подушку. Саме в такому варіанті буде простіше компенсувати будь-які перепади.

Виключити всі виникаючі проблеми досить складно, тому для попередження таких нюансів проводять дослідження ділянки, а після йде розробка проекту басейну з урахуванням всіх передбачуваних навантажень. Займатися цим самостійно не варто – складності процесу можуть призвести до отримання невірних результатів, тому краще за все буде довірити роботи фахівцям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *